Informace od zdravotní sestry

MENU

  

NEMOC DNA

  

HEMOROIDY

  

ODVODNĚNÍ ORGANISMU

  

LÁZNĚ

  
Diskuze

CO NEJÍST PŘI UŽÍVÁNÍ TABLETEK XARELTO

 Vladimír Foldyna  30.4.2024 7:21

Čeho v jídelníčku se vyvarovat při užívání léku Xarelto

Odpovědět

Odpověď

Re: co nejíst při užívání tabletek xarelto
 Cempírek

Lék Xarelto účinkuje podobně jako Warfarin - brání srážlivosti krve. Oproti Warfarinu má však jednu zásadní výhodu. Lék Xarelto nevyžaduje žádnou speciální dietu během užívání. S lékem Xarelto se nesmí užívat aspirin ani přípravky, kde je obsažena kyselina acetylsalycilová. Nevýhodou léku Xarelto je jeho vysoká cena. Za balení 28 tablet o obsahu 15 mg pacient zaplatí okolo 670 Kč, přičemž pojišťovna k tomu doplatí 1 320 Kč. Naopak levný Warfarin stojí jen 30 Kč za 100 tablet o síle 3 mg a pojišťovna uhradí 120 Kč. Další nevýhodou u léku Xarelto je nemožnost zastavení účinku při předávkování, protože zatím neexistuje antidotum. Není li antidotum, tak předávkování lékem Xarelto znamená jistou smrt vykrvácením.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Re: co nejíst při užívání tabletek xarelto
 Bečková Bohumila

Dobrý den,prosím o radu co vyřadit s jídelníčku při užívání léku Xarelto
a co naopak do jídelníčku zařadit.Mnohokrát děkuji za odpověď s úctou
Bečková Bohumila.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Re: Re: co nejíst při užívání tabletek xarelto
 Cempírek

Lék Xarelto nevyžaduje žádnou speciální dietu během užívání. S lékem Xarelto se nesmí užívat aspirin ani přípravky, kde je obsažena kyselina acetylsalycilová.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Re: co nejíst při užívání tabletek xarelto
 Tomas

Dobrý den.Krárce jsem užíval Xarelto 20,ale požádal jsem o mněnu kvůly dlouhámu krvásení třeba při škrábnutí.Teď užívám 1/2 roku Xar.15 a zdá se vše ok.Ale mám po něm ukrutné bolesti v lítkách a chodidlel.Jako bych chodil po připínáčkávch.Vynechám li den nebo 2 tak je vše ok.Co mám dělat.Slyšel jsem o nových lécích(viz internet) které jsou šetrnější.Občas cca 1 za rok mám aritmii -fibrilace.Děkuji za odpověď.Tomas.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Xarelto
 Jan Karas

Dobrý den.

Mám dotaz, od září beru lék xarelto, kvůli trombóze LDK. Dále užívám léky na vysoký krevní tlak tezeo 40, hipres 5 mg, a lék betaloq 200 na srdce (mitrální chlopeň).
Před měsícem jsem začal brát doplněk stravy hlívy ústřičné, bez problémů. Nyni jsem si koupil jiný: Hlíva ústřičná doplněna o Reishi, Cordyceps a Železo. Moc rád bych to užíval dál. Někde jsem čet', že Reishi také řeší krev, je tedy problém užívat Xarelto společně s tímto doplňkem stravy?

Děkuji za odpověď.

Jsem s pozdravem, Karas Jan

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Karel Kukuč

Uživam xarelto 6 let bez problemu. Po warfarinu mi zmodraly nohy a ta dieta no hruza. Jediny problem na ktery jsem narazil je zazvor asi zvyšuje učinost krvacel jsem z nosu.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Xarelto a zazvor
 Ruzena

Dobrý den. Beru lék Xarelto a mám ráda zázvor můžu ho jist u těchto léků.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Xarelto a zazvor
 Cempírek

Xarelto obsahuje účinnou látku Rivaroxaban a používá se na zpomalení srážlivosti krve. Díky tomu může tento lék zapříčinit krvácení. Zázvor rovněž může ve vzácných případech způsobit krvácení, a jeho užívání s jinými léky, které mohou také způsobit krvácení, jako je Rivaroxaban, se může toto riziko zvýšit. Pokud užíváte antikoagulační léčbu, ať už v podobě Xarelta, Pradaxy nebo Warfarinu, tak zázvor raději vynechte.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Re: Xarelto a zazvor
 Jirka

Také užívám Xarelto 20mg dlouhodobě a jak výše uvedeno je potřeba vynechat zázvor a také česnek ve vyšším množství.Jiné potraviny nevadí.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Jarka

Dobry den,maminka brala Eliquis a ted ma Xarelto..prvni tabletu co vzala ji delala potize.Ma tres v celem tele a doslova hori.Je to normalni stav po prvnim uziti a casem to prejde nebo je to nejaka reakce na tenhle lek ? . Mimo to bere jeste Prenessa,Nitresan,Betaloc Zok,Atoris, Ebrantil a Caldium...pripadne obcas Cordipin a Tensiomin.
Dekuji

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Cempírek

Toto není normální reakce a lék. Ihned kontaktujte svého ošetřujícího lékaře lékaře a dohodněte si další postup. Do té doby nevysazujte žádný z užívaných léků.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Re: Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Jarka

Cempírek..moc dekuji za odpoved !! Zdravim..

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Marie Salátová

Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat na lék Xarelto.
Tři roky jsem užívala Warfarin Orion 5mg-léčím se s tlakem,arytmií,jsem po operaci ŠŽ,užívám léky z psych.Během posledního půl roku jsem měla 2x silný průjem,jednou dokonce s horečkou,potom kolísavé INR 3.27-4,36,také jsem 24h holtr no a poté na KO mi napsal lékař XARELTO 20mg,s tím,že se už nechodí na Kontroly INR...tak se chci zeptat jestli také u tohoto léku je třeba nějaká dieta jako u Warfarinu,užívám dále tyto léky..
Concor5, Carzap 16,Atoris 20,Propanorm 150,Rivotril 2mg-1/2,Rivotril 0,5mg-1,Valdoxan 25,Euthyrox 137,Xarelto 20,při potížích a vys.tlaku-Nitromint 0,4..tak se chci zeptat,jaká je vhodná strava a čeho se vyvarovat a zda tyto léky spolu se nějak nebijí..jak se říká..
Děkuji za odpověd.
Salátová Marie

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Marie Salátová

dodatek
Ještě se chci zeptat,zda nevadí,když někdy při čištění zubů se objevuje krev ve slinách,také v NOCI když se vzbudím,někdy,tedy asi 2x za týden vyplivnu z pusy hlen s krví..někdy takový provázek to je..zda to vadí...děkuji.
Jedná se o Xarelto 20mg.jak jsem položila dotaz výše je uveden,děkuji,Salátová

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Antikoagulanty, léky proti srážení krve
 Josef

Užívám 25 roků warfarin (kovová aortální chlopeň ),a lékař mi tvrdí, že jiné léky na rěděni na chlopně, nefungují?! Je to pravda? A ještě mám fibrilaci síní. Děkuji za odpověď.Josef.

Stálý odkaz | Reagovat


přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

další podobná diskuze

Jaký je rozdíl mezi Warfarinem a Pradaxou?

 Hana Hladilová

Po problémech s užíváním Warfarinu (nevolnosti) jsem začala užívat Pradaxu. Jsem překvapena, že při Pradaxe není hlídána hustota krve - nemám tím pádem pocit kontroly - a je možné aplikovat elektroléčbu na léčení kloubů?
Děkuji H. Hladilová

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Rozdíl mezi warfarinem a xarelto

 Eva Šťastná

Prosím o poučení, je mi 88 let a beru léky proti bolesti kloubů, mabron, doretta, micardis, digoxin, cavinton, betahistin, bisoprolol, xarelto, furon, sanval, neurol aj. Měřím 170 cm a vážím 85 kg. DÍKY za odpověď Eva Šťastná

Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Xarellto a reishi

 Helena Baráthová

Dobrý den, od února mne čekají chemoterapie. Jako podpůrnou lečbu při ní jsem si koupila canodermu super strong (reishi), ale zjistila jsem, že není dobré reishi užívat, jestli-že beru léky na ředění krve. Kvůli fibrilacím síní užívám Xarellto 20 mg 1x denně.Dále mi bylo doporučeno užívat společně s reishi i přípravek Chemossuport a Cordyceps.Prosím, poraďte mi zda některé z těchto produktů mohu vzhledem k užívání Xarellta brát.Další léky, které užívám jsou Amprilan 2,5, Betaloc Zok 25mg, Cipralex 10mg a Rivotril0,5mg vše 1x denně. Děkuji za odppověď Baráthová

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Warfarin

 Jana

Beru léky na deprese a To Citalex 1 x Rivotril 1x Lamictal 2x Quetlapin 300mg 1x Dále na tlak Rilmenidin aTwynstu Na šttnou žlázu letrox A warfarin a mám velké bolesti kloubů tak beru Aclexu a to bych neměla kvůli warfarinu mám chlopen tak musím byt na warfarinu na pradagu a xarelto a jiné léky na ředění nedostanu to je jen pro vyvolené a pojištovna to nechce hradit no ještě ,že jsem starší,ale potřebuji silné léky na bolesti mám výrustky na kloubech tak co mám dělat asi někomu na ko pr , a ještě se budu někoho prosit at si to dají za klobouk ,ale už toho mám dost a nenechám se trávit jedem na krasy .Co vám lékař neřekne Warfarin pří delším užívání způsobí mozkovou příhodu a k pomalému poleptání všech vnitřních orgánů dále poleptání krvinek a cévní stěny .Umí poškodit metabolismus vitamin K a studovaný tvor vám zakazuje zeleninu.Cévy vitamin K uzdravuje a warfarin způsobuje jejich vápenatění .Měli by si to ti vzdělanci žrat sami a ještě chcete radu at jdou někam daleko.Sbohem Jana N

Počet odpovědí: 6 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Fraxiparine

 pavel kotasek

zdravim prosim vas proplaci VZP pripravek na trombózu FRAXIPARINE dekuji za informaci

Počet odpovědí: 5 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Xarelto a léky proti bolesti

 Miloslava Ilčáková

Prosím, kté léky proti bolesti se mohou kombinovat s Xareltem? V nemocnici mi podávali
paralen, po kterém jsem se jen potila, ale bolest zůstala.Jsem alesgická na Tramal, tak jsem
proti bolesti po operaci nic nedostala, prý mám smůlu. Přece musí něco být ke xareltu nebo k fraxiparinu /ten mi píchali 4 dny / pak zase užívat xarelto. Musím užívat koagulant, protože
mám Laudenskou mutaci a 4x jsem měla trombózu.
Musím vydržet bolest? Ilčáková

Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Jiný lék než Varfarin

 Martina Svobodová

Dobrý den,

manžel je po infarktu a mozkové mrtvici. Má také rakovinu jater a tlustého střeva. Obvodní lékařka, chce aby bral Varfarin. Existuje prosím jiný lék třeba i dražší než je Varfarin? Jedná se tu o vedlejší účinek, který by působil na krvácení jater. Moc děkuji Svobodová

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Antikoagulační léky.

 Jiřina Pašková

Dobrý den.Po tromboze v roce 2012 (stala se mi při zlomené noze kterou jsem měla 3 měsíce v sádře) jsem brala warfarin a léčba se nedala ustálit.Jednou jsem měla 1,24,za 3 dny 4,08...byla jsem samá modřina,sestry už mě nechtěly nabírat.Mám také zavedený kavální filtr v roce 2013 před operací páteře.Pak jsem byla na téže operaci ještě 3x.Mám za sebou celkem 22 operací v narkoze a mám autoimunitní onemocnění,Sharpům syndrom,sklerodermii.Pan doktor z interny mě tedy po neúspěchu warfarinu napsal Xarelto 20 mg.Byla jsem až doposud spokojená,ale včera mě řekl,že ho smí psát pouze rok a musím se vrátit na Warfarin,což jsem odmítla.Prosím vás,jak to tedy je? Po roce už Xarelto VZP neproplácí.Mám prý ještě jednu možnost,píchat si Fraxiparine.Před léčbou Warfarinem jsem brala Godasal,ale ten prý teď nemohu.
Moc vám děkuji za odpověď Pašková

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Lečba Warfarinem

 Jana Košťálová

Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat jaké léky mohu proti kašli a rýmě při lečbě s Warfarinem ?děkuji za odpoveď Košťalová

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

diskuze se týká článku


lidé také čtou

ČeskéNemoci

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS