Informace od zdravotní sestry

HLAVNÍ STRÁNKA

  

NEMOC DNA

  

HEMOROIDY

  

ODVODNĚNÍ ORGANISMU

  

LÁZNĚ

  

Alergie na propolis

Napsala Mgr. Marie Svobodová

Manželka začala před 16 lety včelařit, ale vydrželo jí to rok, já jsem se včel bál, ale pak jsem to včelaření po ní převzal a ze začátku, když jsem dostal žihadlo, tak jsem nemohl dýchat. Pomohlo mi kalcium, takový prášek, ale časem opravdu i když dostanu třeba 50 žihadel a už mi to nic nedělá, prokazatelně organismus si zvykl. A pak ještě jedna rada, když je včelí bodnutí tak jako domácí lék velice pomáhá čpavková voda, která je silně zásaditá, proniká pokožkou a neutralizuje kyselý včelí jed. Když není po ruce čpavková voda, tak je dobrá na bodnutí cibule, ta působí podobně. Med mám rád, i když jsem diabetik, tak med jím, ne teda příliš, ale i když na tu cukrovku, nemá to vliv takový negativní, jak by se dalo předpokládat. Jsem alergický na propolis, když mám od propolisu prsty, tak mi tvrdne kůže a praská mi, tak jestli byste mi s tím pomohli? Jinak tahle reakce na propolis se za celé ty roky nezměnila.

Alergie na včely

Je vidět, že máte velmi bohaté zkušenosti s včeličkami, nicméně je špatná vaše domněnka, že když už jste měl padesát žihadel, nebo i více, že to je v pořádku. Bohužel máme zkušenosti, že jsou případy lidí, pro které to sté žihadlo nebo tisící žihadlo může být to opravdu smrtelné a nebezpečné. Tyto reakce jsou tak zvláštní, že po určitou dobu to ten organismu toleruje. Ovšem při nějakém vyčerpání, ať už psychickém či fyzickém, může dojít k takovému zvláštnímu alergickému stavu, kdy organismus zareaguje velmi ošklivou reakcí. To tvrdnutí kůže po propolisu je právě taková atypická alergická reakce.

výběr z naší tvorby

Proti tvrdnutí rukou po propolisu noste rukavice! 

Zde nelze poradit nic jiného, než použít rukavice a vyhýbat se styku propolisu s pokožkou. S medem zacházejte také opatrně. Med při cukrovce pro diabetika sice není tak nebezpečný, protože to je typ rychlého cukru, který rychle vstupuje do krve a někdy naopak může pomoci při nějaké té hypoglykémii. U medu ale hrozí riziko vzniku náhlé alergické reakce na med ve formě různých otoků těla, slzení očí, kýchání a podobně. 

Foto: ©Makro Freak

odkaz na článek

. Alergie na propolis [online]. ČeskéNemoci.cz, . .přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis
Jméno
E-mail
Komentář

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

Připojit fotku

přehled komentářů
K článku zatím nebyl napsán žádný komentář.


Zajímavé články

ČeskéNemoci

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS